poniedziałek, 26 marca 2012

IX Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo

W Niedzielę 18 marca odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo Juniorów młodszych i jednocześnie Puchar Polski Młodzików i Młodziczek. Gospodarzem turnieju był UKS Gimnazjon Suchy Las. W zawodach wzięło udział 884 zawodników z 103 klubów, odbyło się 1292 walki na sześciu matach . Do Suchego Lasu Iwona Grzegory-Gajda zabrała 4 młodzików- Klaudię Kobierzycką 44kg, Kamila Pińkowskiego 42kg, Filipa Jałoszyńskiego 46kg i Bartosza Jezierskiego 81kg. Dla tej czwórki miał to być sprawdzający start przed Mistrzostwami Polski odbywającymi się 21 kwietnia w Krakowie. Klaudia i Bartosz walczyli podczas tych zawodów w dwóch grupach wiekowych. Bartosz Jezierski uplasował się w Pucharze Polski Młodzików na 3 miejscu. Warto dodać że w półfinale zabrakło mu zaledwie dwóch sekund by utrzymać zwycięstwo w walce i dostać się do finału. Walkę tą przegrał z Łaskim Rafałem ( MKS Pałac Młodzieży Katowice) natomiast walkę o brązowy medal bez większych problemów wygrał z Kulczyńskim Filipem ( AZS AWFiS Gdańsk ). Tego dnia Bartosz walczył również w grupie juniorów, tam niestety bez sukcesu. Bardzo dobrze na zawodach zaprezentowała się również Klaudia Kobierczyka, która w grupie młodziczek odpadła po dwóch przegranych walkach z Sienkiewicz Wiktorią (K.S. MaKo Judo Wrocław ) i Ukoś Agnieszką (GKS Czarni Bytom ). W grupie Juniorek poszło jej jednak znacznie lepiej bo zdobyła brązowy medal przegrywając o wejście do finału z Bobilewicz Karoliną ( TS Wisła Kraków ), która tego dnia zarówno w kategorii Młodziczek jak i Juniorek zdobywała srebrne medale. Dla pozostałych dwóch zawodników Kamila Pińkowskiego i Filipa Jałoszyńskiego zawody na szczeblu krajowym okazały się dużą porażką bo chłopcy nie nawiązali nawet równorzędnej walki ze swoimi rówieśnikami.

Pod linkiem dostępne filmy z zawodów (m.in.dekoracja Bartosza w 3 relacji)