poniedziałek, 27 maja 2013

OTWARTY PUCHAR POLSKI MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK

W sobotę 25 maja w Łodzi odbył się Otwarty Puchar Polski - III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek. Na czterech matach zmagali się młodzi judocy z 59 klubów z Polski, a do tego kluby z Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Łącznie 106 judoczek i 182 judoków. Wśród startujących znalazły się 2 nasze zawodniczki. W kategorii do 36 kg. - Alicja Bielecka przegrała najpierw z późniejszą zwyciężczynią - Pauliną Szlachta z Wisły Kraków a następnie uległa rywalce z Rosji - Valeriy Mamleevej i ostatecznie zajęła 6 miejsce. Warto nadmienić że nasza zawodniczka waży ok. 30 kg a startowała w wadze do 36 kg więc musiała toczyć pojedynki ze sporo cięższymi rywalkami. Druga nasza judoczka - Klaudia Kobierzycka startująca w wadze do 52 kg. już w I rundzie trafiła na jak się później okazało bezkonkurencyjną tego dnia - Angelikę Szymańską z Olimpijczyka Włocławek a w repasażach przegrała z Julią Stankewich z Łotwy i odpadła z dalszych walk.